Ψήφισμα για τον Νίκο Καζάκη

Στη Νέα Μάδυτο, σήμερα Τρίτη 19 Μαρτίου 2024 η Διευθύντρια του ΓΕΛ Νέας Μαδύτου κ. Γ. Δομουχτσίδου, ΠΕ 04.04 και ο Σύλλογος των Διδασκόντων με ιδιαίτερη θλίψη πληροφορηθήκαμε τον αδόκητο θάνατο του εκλεκτού συναδέλφου, κ. Νικόλαου Καζάκη, ΠΕ ο οποίος υπηρέτησε με συνέπεια, αφοσίωση στην επιστήμη του και ήθος, στο Γυμνάσιο και το ΓΕΛ Νέας Μαδύτου επί σειρά ετών.

τιμώντας την προσφορά και τη μνήμη του ο σύλλογος των Διδασκόντων του ΓΕΛ Νέας Μαδύτου

ψ η φ ί ζ ε ι

1. Να εκφραστούν τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του.
  2. Κηρύσσει ημέρα πένθους την Τρίτη 19 Μαρτίου 2024
  3. Παρίσταται σύσσωμος στην εξόδιο ακολουθία και καταθέτει στεφάνι στη μνήμη του.
  4. Συγκεντρώνει χρηματικό ποσό για την οικονομική ενίσχυση των παιδιών του.
  5. θα τελέσει τρισάγιο στον χώρο του σχολείου την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024.
  6. Οι μαθητές θα αποτυπώσουν μαθηματικούς τύπους και μαθηματικά σύμβολα στους εσωτερικούς χώρου του σχολείου σε συνεργασία με τους μαθητές του Γυμνασίου Νέας Μαδύτου.
  7. H αίθουσα του 1ου Διαδραστικού πίνακα στο εξής θα έχει την επωνυμία: “Αίθουσα Νικολάου Καζάκη¨.
  8. Θα δημοσιευθούν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης εμπειρίες των μαθητών από τη συνεργασία τους με τον εκλιπόντα. Η δράση αυτή θα γίνει από κοινού με τους μαθητές του Γυμνασίου.
  9. Στην παρέλαση της 25η Μαρτίου οι μαθητές το ΓΕΛ και του Γυμνασίου Νέας Μαδύτου θα παρελάσουν με μαύρα περιβραχιόνια.

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.